آجر یوگا یا مکعب یوگا محصولی ورزشی، تولید آتیه فوم جهت استفاده در ورزش هایی همچون ایروبیک می باشد. آجر یوگا جهت انجام صحیح حرکات ورزشی و در نتیجه عدم آسیب دیدن اعضای بدن در هنگام ورزش می شود. این محصول که از فوم eva بوده کاملا بهداشتی و استاندارد  و قابل استفاده در منزل و باشگاه های ورزشی می باشد. مکعب یوگا در رنگبندی متنوع تولید می شود.

آتیه فوم تولید کننده انواع لوازم ورزشی فومی با کیفیت و دوام بالا می باشد. این تجهیزات ورزشی در کارخانه آتیه فوم با استفاده از مواد اولیه مرغوب و بهداشتی، به وسیله دستگاه های مجهز و پیشرفته و توسط نیروی کاری متخصص تولید و عرضه می شوند.

در تولید آجر یوگا استاندارد های لازم رعایت شده و این محصول دارای گواهی استاندارد می باشد. همچنین فوم های به کار رفته در آن، فوم هایی بهداشتی و سازگار با پوست می باشند تا حساسیتی برای ورزشکاران ایجاد نشود.

 

ویژگی های آجر یوگا :

-          استاندارد و بهداشتی

-          رنگبندی متنوع

-          سبک و قابل حمل

-          ضد آب و قابل شستشو

 

 بلوک یوگا و یا آجر یوگا یک آجر می باشد که باعث بهتر شدن عملکرد یوگا می شود. گاهی اوقات از این ابزار اشتباه استفاده می شود. اغلب تازه کارها و افرادی که انعطاف پذیری کمی دارند همچنین برای کاهش فشار بر روی عضلات و یا تغییر حالت خاص بدن از آجر یوگا استفاده می شود. آجر یوگا به کشش و قرار گرفتن بدن در حالت درست کمک می نماید.

 

روش های استفاده از آجر یوگا :

۱- آجر یوگا را از طول بین پاهای خود قرار داده و با پاشنۀ پای خود آن‌ را فشار داده و لگن را بالا بیاورید.

۲- آجر را بین ران‌هایتان  قرار داده و پاشنۀ پاهایتان را به زمین فشار دهید. دست‌ها را کنار گوش‌هایتان قرار داده، به‌گونه‌ای که انگشتانتان به سمت داخل و شانه‌هایتان باشد. با آرنج‌هایی که بالای مچ دستتان قرار دارد، پاهایتان را به زمین فشار دهید و لگن را بالا ببرید.

۳- آجر را در مقابل پاهای خود قرار دهید و پاهایتان را به اندازه عرض شانه هایتان باز کنید و سپس خم شوید و  کف دست هایتان را بر روی آجر یوگا بچسبانید در این حالت فشار کمتری روی کمرتان ایجاد کنید بدن شما در حالت راحتی قرار می گیرد.

۴- پاها را به اندازه کافی باز کنید. با مکعب یوگا و پاهایتان یک مثلث بسازید. سپس به اندازه ۹۰ درجه خم شوید و یک دست را بر روی آجر یوگا بگذارید و دست دیگر را به سمت بیرون بدن بکشید.