استپ از لوازم ورزشی فومی می باشد. تخته استپ در سالن ورزشی وحتی منزل قابل استفاده می باشد. این استپ به صورت ۳ لایه و در رنگ بندی های متنوع تولید می گردد.

همچنین در دو نوع ساده و مارک دار تولید شده که نوع مارک دار بنا به سفارش مشتری می باشد و امکان تولید استپ ایروبیک با لایه های بیشتر نیز وجود دارد.

 

مزایای استپ ایروبیک به شرح زیر است:

1)  بسیار سرگرم کننده هستند، زیرا در کنار تحرک بالا دارای تنوع گسترده ای در حرکت های تمرینی است.

2) یادگیری آن ساده و آسان است.

3) تجهیزات نسبتا ارزان قیمتی هستند.

4) از عضلات پایین تنه استفاده می کند که به تقویت این عضلات کمک می کند.

5) تاندون ها و رباط ها را تقویت می کند که عضلات و استخوان ها را به یکدیگر متصل می کند.

 

چگونه از استپ ایروبیک استفاده کنیم؟

شما می توانید یک کتاب یا ویدیو را بخرید یا حتی به باشگاه ورزشی برای یادگیری این ورزش بپیوندید. با این حال، تمرین با این وسیله ایروبیک بسیار ساده است. این تمرین می تواند به طور پیوسته از مراحل ساده تا برنامه های هوازی پیچیده تر ادامه پیدا کند. علاوه بر این، شما همچنین می توانید سرعت مراحل را افزایش دهید یا ارتفاع وسیله ایروبیک را بیشتر کنید، که باعث افزایش شدت تمرین ها و چالش ها می شود.

این ورزش معمولا با پخش موسیقی به مانند دیگر روال ایروبیک طراحی شده اند، اما تنها تفاوت در آنها این است که شما بر روی استپ بالا و پایین می روید. مهمترین چیز برای تمرین موثر این است که مراقب خود باشید. همیشه فرم تمرین خود را حفظ کنید، شانه و کمر خود را در موقعیت درست قرار دهید. هنگام حرکت بر روی آن، پای خود باید به طور کامل بر روی سطح قرار دهید و هنگامی که از آن بر می دارید کاملا بر روی زمین باشد، این برای جلوگیری از فشار به کمر است.

 

احتیاط های لازم در طول دوره ایروبیک

همانطور که با هر فعالیت ورزشی منظم، احتیاط های خاصی وجود دارد که باید در هنگام شرکت در فعالیت های ورزشی ایروبیک نیز آنها را لحاظ کنید. یکی از این اقدامات احتیاطی این است که مطمئن شوید که روش های ورزش ایروبیک را به درستی انجام می دهید.

 

برخی از تکنیک های مناسب برای کار با این وسیله هوازی عبارتند از:

1)    افزایش یا کاهش ارتفاع رابطه مستقیمی با شدت تمرین ها دارد.

2)    مهم است تنوع بیشتر به حرکت های خود بدهید، این وسیله ورزشی تنها برای ابلا و پایین رفتن طراحی نشده است، از آن می توانید برای انجام حرکت های مخصوص شکم و عضلات بازو نیز استفاده کنید.

3)    جایگزین کردن پاها در هنگام ورزش مهم است.

4)    هر پا را به اندازه مساوی پرورش دهید.

5)    زانوهایی خود را قفل نکنید.

6)     گام برداشتن را به آرامی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up