در پست های قبلی درخصوص کفپوش گرانولی لاستیکی و روش نصب آن صحبت کردیم. کفپوش لاستیکی از مناسب ترین کفپوش ها برای پوشش زمین است. چرا که براحتی در بیشتر محیط ها نصب می شود.

برخی از سطوحی که میتوان کفپوش لاستیکی گرانولی را روی آن نصب کرد عبارتند از:

زمین‌های بطنی: برای نصب کفپوش گرانولی لاستیکی روی سطوح بطنی ابتدا باید آن را صاف، تمیز و خشک باشد. بنابراین باید سطح را ابتدا زیرسازی کرد، گرد و غبار موجود روی سطح را از میان برد، سطح را آبکشی کرد و سپس آن را خشک کرد. پس از خشک شدن سطح، می توان کفپوش گرانولی را روی آن نصب کرد.

 

سطوح چوبی: سطوح چوبی نیز همانند سطوح بطنی باید صاف، یکدست و خشک باشد. لازم به ذکر است که نمی توان کفپوش لاستیکی را روی هر نوع چوبی نصب کرد. قبل از اقدام به خرید کفپوش لاستیکی در این مورد مهم تحقیق کنید: سطح چوبی شما قابلیت پذیرش کفپوش گرانولی را دارد یا خیر؟

 

سطوح آسفالتی: یکی از مناسب ترین سطوح برای نصب کفپوش گرانولی سطوح آسفالتی می باشد. البته قبل از اقدام به نصب کفپوش گرانولی روی آسفالت ابتدا باید زمین را هموار کرده، سپس آن را تمیز کنید و اجازه دهید مدتی خشک شود. سپس با استفاده از چسب صنعتی و یا پیچ آن را نصب کنید.

 

سطوح پوشیده شده از کاشی و سنگ: کفپوش لاستیکی گرانولی را می توان برروی کاشی و سنگ هم نصب کرد. البته زیرسازی و خشک بودن سطح فراموش نشود. لازم به ذکر است برای نصب کفپوش گرانولی برروی کاشی و سنگ تنها می توان از چسب استفاده کرد. چرا که استفاده از پیچ می تواند به کاشی و سنگ زیرین کفپوش آسیب برساند.

کفپوش لاستیکی
نصب کفپوش لاستیکی

در هنگام نصب کفپوش گرانولی لاستیکی به نکات ذیل توجه نمایید :

  • محوطه ای که قرار است کفپوش لاستیکی را روی آن نصب کنید باید 4 سانتی متر و با شیب یک درصد بتن ریزی شود. این امر برای جاری شدن آب ضروری است.
  • سطح نصبی کفپوش لاستیکی باید زیرسازی شود. منظور از زیرسازی ازبین بردن ناهمواری های زمین برای رسیدن به سطحی هموار و یکدست است.
  • برای نصب کفپوش لاستیکی از چسب صنعتی و پیچ می توان استفاده کرد، البته در برخی موارد می توان بدون هیچ وسیله اضافی اقدام به نصب کفپوش لاستیکی کرد.
  • بهتر است نصب کفپوش گرانولی توسط نصاب مجرب انجام گیرد.
  • درهنگام خرید کفپوش گرانولی بهترین کیفیت آن را خریداری کنید، چرا که وزن مناسب کفپوش گرانولی تاثیر بسزایی در کیفیت نصب آن دارد.
  • کفپوش لاستیکی در سه اندازه کوچک، بزرگ و متوسط تولید می شود. برای پوشش سطوح محیط های بسته بهتر است از ترکیبی از این سه اندازه استفاده کرد تا میزان دورریز کفپوش لاستیکی را به حداقل رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up