در صنعت بسته بندی انواع متنوعی از فوم بسته بندی وجود دارد، که هریک با توجه به ویژگی های خود می توانند بخشی از نیاز به فوم بسته بندی را پاسخگو باشند و برای کاربردهای خاص استفاده شوند. در این مقاله درخصوص انواع فوم بسته بندی اطلاعاتی ارائه خواهد شد.

1. فوم بسته بندی پلی اورتان

فوم پلی اورتان که با نام PU نیز شناخته می شود، از فوم های سلول باز است که می تواند با بهره گیری از جنس نرمی که دارد، در قالب محصول شما ساخته شود. علاوه بر این نرمی فوم PU باعث بالا بودن توانایی جذب شوک می باشد، که تاثیر مستقیمی بر ماندگاری و ایمنی محصول دارد.

از فوم پلی اورتان اغلب برای تولید فوم بسته بندی با قالب های سفارشی استفاده می شود. برای محصولات سبک وزن، فوم بسته بندی PU بهترین گزینه موجود می باشد. این نوع فوم بسته بندی در برابر خراش و بریدگی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و به نسبت سایر فوم های بسته بندی بوی ملایم تری دارد.

اما می توان گفت مهم ترین ویژگی فوم بسته بندی پلی اورتان مقاومت در برابر رطوبت است. به همین جهت اغلب برای مواد غذایی از فوم بسته بندی PU استفاده می شود. به عنوان آخرین نکته باید اشاره کرد که فوم بسته بندی پلی اورتان در رنگ، تراکم و ضخامت متنوعی در بازار یافت می شود که انتخاب آن برعهده مشتری و مشاوره فروشنده است.

 

2. فوم بسته بندی Eva

درحال حاضر پرکاربردترین و محبوب ترین فوم بسته بندی موجود در بازار ایران، فوم بسته بندی Eva می باشد. این فوم بسته بندی از ورق فوم Eva تولید شده است که با قیمتی ارزان می تواند نیاز محافظتی محصول شما را فراهم آورد.

 

3. فوم بسته بندی پلی اتیلن

فوم پلی اتیلن یا همان PE تراکم بسیار بالاتری نسبت به فوم پلی اورتان دارد، به همین دلیل برای محصولات حساس و آسیب پذیر از این نوع فوم بسته بندی استفاده می شود. چراکه فوم بسته بندی پلی اتیلن قوی تر است و می تواند نه تنها در برابر ضربه و رطوبت از محصول محافظت کند، بلکه ارتعاشات وارد شده به بسته بندی را نیز کاهش می دهد.

فوم بسته بندی پلی اتیلن نیز مانند سایر فوم های بسته بندی در تراکم، ضخامت و رنگبندی متنوعی تولید و وارد بازار می شود.

 

4. فوم بسته بندی ضداستاتیک

برای حمل و نقل لوازم دیجیتال و الکترونیکی تنها محافظت از آسیب های فیزیکی کافی نیست، بلکه فوم بسته بندی خریداری شده باید بتوانند ارتعاشات و شوک های الکتریکی وارده به دستگاه را حذف کند. برای این گونه لوازم بهتر است به جای استفاده کردن از فوم های بسته بندی ذکر شده از فوم بسته ضداستاتیک استفاده کنید تا از ورود آسیب های غیرفیزیکی به دستگاه جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up