اگر تا به حال کمی درخصوص کفپوش تاتامی شنیده باشید، قطعا می دانید که کفپوش تاتامی در تنوع بسیاری از رنگ، طرح، ابعاد، ضخامت و کیفیت تولید می شود. وجه تمایز این کفپوش های تاتامی در چیست؟ چرا کفپوشی برای مهدکودک مناسب است و دیگری برای کارگاه های صنعتی؟ پاسخ به این سوال را در این مقاله دنبال کنید.

با توجه به موارد گفته شده از تنوع کفپوش تاتامی، لازم است قبل از خرید اطلاعات کافی از تاتامی و خرید خودتان داشته باشید. برای این کار ابتدا باید با ویژگی های مهم تاتامی آشنا شوید، سپس با توجه به نیاز خود بهترین کفپوش تاتامی مناسب را انتخاب کنید. ویژگی های متنوع در تاتامی به شرح زیر می باشند.

رنگ و طرح تاتامی

کفپوش تاتامی با توجه به اینکه از فومی نرم تولید شده است که علاوه بر نرمی قدرت ارتجاعی و ضربه پذیری خوبی دارد، در بسیاری از محیط ها به عنوان کفپوش و حتی ضربه گیر استفاده می شود. این محیط ها شامل کارگاه ها، سرویس های بهداشتی، اتاق های کودک و مهدکودک، محیط های بازی کوچک کودکان و بسیاری دیگر می باشد.

با توجه به گستردگی کاربرد کفپوش تاتامی، باید آن را در تنوع گوناگونی از طرح و رنگ به بازار ارائه کرد تا بتواند توجه تمامی مشتریان را به خود جلب کند و نیاز ایشان را برطرف کند.

از طرفی دیگر، کفپوش تاتامی طول عمر بسیار بالایی دارد. درصورتی که شما از تاتامی به درستی استفاده کنید می توانید حتی تا بیش از 20 سال از آن بهره مند شوید. بنابراین باید طرح و رنگ آن موردپسند مصرف کننده باشد تا بتواند سالیان طولانی آن را در محیط خود داشته باشد.

ابعاد کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی در پازل های مربعی و سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شود. اگر بخواهیم دقیق تر این ابعاد را بررسی کنیم سایز کوچک تاتامی 50*50 سانتی متر است، سایز متوسط آن 100*100 می باشد.

در میان این ابعاد، اندازه متوسط تاتامی بیشترین فروش را در بازار به خود اختصاص داده است. چرا که با تمامی محیط ها و اندازه ها سازگاری دارد. درواقع انتخاب اندازه کفپوش تاتامی به مساحت محیط موردنظر شما بستگی دارد.

اگر تاتامی را برای سرویس بهداشتی خانگی می خواهید حتما باید آن را در ابعاد کوچک تهیه کنید تا دورریز کمتری داشته باشد. برای محیط های متوسط بهتر است از سایز متوسط تاتامی استفاده کنید تا هم میزان دورریز تاتامی پایین باشد و هم پروسه نصب آن ساده تر شود. برای محیط های بزرگ مانند اتاق های بزرگ مهدکودک یا سالن های ورزشی رزمی بهتر است از سایز بزرگ استفاده کنید. چرا که اگر برای محیط های بزرگ از سایز متوسط و یا کوچک تاتامی استفاده کنید، زمان نصب تاتامی چندین برابر خواهد شد.

 

ضخامت کفپوش تاتامی

مهم ترین عامل تعیین کننده خاصیت ارتجاعی و ضربه پذیری تاتامی، ضخامت آن است. بنابراین این عامل باید با توجه به نیاز شما انتخاب شود. تاتامی در ابعاد 10 تا 50 میلی متری در بازار یافت می شود. اما کدام یک برای شما مناسب است؟

پاسخ به این سوال را در افرادی که قرار است از آن تاتامی استفاده کنند باید بیابید. به این معنی که اگر ساکنین آن اتاق ضربه پذیر هستند مانند کودکان نوپا، ورزشکاران رزمی و سالمندان باید از تاتامی با ضخامت های 40 یا 50 میلی متری استفاده کنید. اما برای سایر محیط ها، مانند اتاق های بازی کودکان پیش دبستانی، سرویس بهداشتی و … همان تاتامی 20 میلی متری کفایت می کند.

کیفیت تاتامی

مهم ترین عامل در تعیین طول عمر، میزان ضربه پذیری و ماندگاری تاتامی، کیفیت آن است. بنابراین سعی کنید حتی با پرداخت مبلغ بیشتر، تاتامی درجه یک برای خود خریداری کنید. چرا که در غیر این صورت پس از مدت زمان کوتاهی مجبور به هزینه مجدد برای خرید تاتامی می شوید.

در انتهای مقاله باید بگوییم، آن چه در این متن ذکر شد مهم ترین نکات در خرید کفپوش تاتامی بود. برای آن که بتوانید بهترین خرید تاتامی را داشته باشید، بهتر است آن را از فروشنده معتبر و با مشورت او انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up