[:fa]فوم کاربردهای متنوع دارد و مصارف گوناگونی همچون صنعت سیستم های کاری، صنعت مبلمان، کفپوش های ورزشی و …. استفاده می شود. اما فومی که ما در مورد آن در این مقاله بحث میکنیم فوم پارکت لمینت است.

فوم پارکت لمینت

این فوم، یکدست و انعطاف پذیر است با حسب اینکه قابلیت تحمل وزن بالای را همچنین دارد مراحل نصب لمینت از این قرار است، قبل از نصب لمینت یک لایه از آن زیر لمینت پهن می شود که نقش عایق حرارت و صدا را دارد بدین ترتیب که در نقش حرارت و صدا در واحدهای که کف سردی دارند تا حدی مانع از نفوذ سرما شده و همینطور از هدر رفتن گرما نیز جلوگیری می کند، و در نقش عایق صدا باعث می شود صدای کمتری به طبقات زیرین منتقل شود و در موقع راه رفتن روی لمینت ها صدای کمتری تولید می شود.

بدلیل دارا بودن حالت نرم و انعطاف پذیری فوم لمینت

استفاده از فوم لمینت باعث ایجاد حس و حال خوب هنگام راه رفتن روی پارکت لمینت بر اثر برخورد کف، جلوگیری می کند از نظر راحتی برای کودکان و افراد کهنسال در صورت افتادن روی آن احتمال صدمه دیدن بسیار کمتر از سایر متریال ها می باشد. فوم مخصوص پارکت لمینت حتما باید دارای 2 میلی متر ضخامت باشد چون فوم ضخیم تر به علت نرمی بیش از حد باعث می شود کلیک های لمینت بشکند و لمینت خراب شود. فوم با ضخامت کمتر از 2 میلی متر  نیز به علت عدم مقاومت در برار وزن و انعطاف پذیری کم، باعث بروز مشکلاتی در لمینت خواهد شد.

در کل برای لمینت از دو نوع فوم استفاده می شود. فوم معمولی یا فوم سایلنت که هر دو دارای ضخامت یکسان 2 میلی متر می باشند ولی تفاوت های با یکدیگر دارند.

تفاوت فوم معمولی با فوم سایلنت 

در تراکم بافت و فشردگی آنها بستگی دارد. فوم سایلنت، از نظر عایق بودنش قوی تر از فوم معمولی عمل می کند و از فشردگی بالایی برخوردار است و قابلیت تحمل وزن بیشتری را دارد.

شرکت آتیه فوم با قیمت مناسب در زمینه فروش فوم های سایلنت و معمولی در خدمت تمام عزیزان قرار دارد.[:]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up