[:fa]فوم آکوستیک در اصطلاح به فوم صداگیر و عایق صدا گفته می شود و با اسامی دیگری، همچون ابر آکوستیک، عایق صوتی و فوم جذب صدا نیز مورد استفاده قرار میگیرد. فوم اکوستیک، همانطور که از نام آن هویدا است ماده ای سبک وزن و ابر مانند است که از فوم پلی یورتان یا پلی استر و هم چنین فوم ملامین تهیه می شود. این عایق از ورود صداهای خارجی جلوگیری می کند، کیفیت صدای داخلی را افزایش داده و موجب وضوح صدا در فضای می گردد.

همچنان باید خاطر نشان ساخت که فوم آکوستیک مانع آلودگی صوتی می شود. سرو صدا، همراه با برگشت و پژواک زیاد است و این پژواک صدا موجب افزایش صدا و آلودگی صوتی می شود. خصوصیت اصلی و بارز فوم آکوستیک جلوگیری از بازگشت صدا و ایجاد ارتعاش صدا میگردد. این عایق صوتی با جذب صدا مانع از ایجاد آلودگی صدا اضافه در محیط می شود.

موارد استفاده از فوم آکوستیک

فوم آکوستیک از بهترین و پرکاربردترین عایق های موجود در جهان است و از آن برای صداگیری محیط های گوناگونی مانند صداگیری دیوار مشترک یا ساخت استودیو استفاده می شود. از مهمترین انواع پنل های آکوستیک فوم شانه تخم مرغی می باشد.برای کاهش صدا در مکان های پر سر و صدا همچون موتور خانه، اتاق آسانسور، کارگاه ها و کارخانجات صنعتی از این عایق صوتی می توان بهره برد.

این عایق برای صداگیری دیوارهای بیمارستانها و مراکز درمانی، دیوارهای مشترک بین واحدهای آپارتمانی، سقف و دیواری های داخلی منزل برای جلوگیری از ورود و خروج صدا نیز کاربرد دارد. قابلیت صداگیری و نویزگیری فوم آکوستیک چنان بالاست که به عنوان عایق صوتی در، دیوار و سقف استودیو های ضبط صدا و سالن ها تئاتر و سینما مورد استفاده قرار میگیرد.

شرکت تولیدی صنعتی آتیه فوم تولید کننده انواع گوناگون از فوم EVA در خدمت تمام هموطنان عزیز قرار دارد، برای کسب معلومات بیشتر میتوانید از سایت ما دیدن کنید.[:]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up