[:fa]تخته شنا (Swimming Board) یکی از وسایل کاربردی برای تمرین، یادگیری و آموزش ورزش شنا است که برای نگاه داشتن بدن بر روی آب هنگام تمرین و یادگیری شناگران مبتدی مورد استفاده قرار می گیرد. از این وسیله ورزشکاران برای کنترل کردن تعادل خود شان بر روی آب استفاده میکنند.

تخته شنا در انواع مختلفی همچون ساده و موج دار در رنگ بندی های مختلف از جنس فوم و چوب طراحی و تولید می شود. اما نکته حائز اهمیت در تخته های شنا کیفیت، مواد و جنس بکار برده شده در ساخت آنها است که اگر این نکات بدرستی در ساخت و تولید آن لحاظ نشود می تواند باعث بروز صدمات و خسارات جبران ناپذیری مثل غرق شدن فرد در هنگام استفاده از آن گردد.

تخته شنا فومی چیست؟

تخته شنا انواع مختلفی دارد که از جمله آنها می توان تخته شنا فومی و چوبی را نام برد. تخته شنا فومی یکی از محصولات ورزشی است که برای ورزش شنا استفاده می شود. علت نام گذاری آن هم به این دلیل است که ابتدا تخته شنا از چوب ساخته می شد و شناگران مبتدی به کمکم آن روی آب معلق می ماندند. تخته شنا در اصل وسیله ای است که باعث تعادل شناگر مبتدی در آب، نجام حرکات مختلف مربوط به انواع شنا به طور صحیح، روی آب نگه داشتن شناگر می شود.

بهترین نوع تخته شنا کدام است؟

بهترین نوع تخته شنا همان طور که گفتیم جنس فوم آن است. جنس فوم برخلاف جنس چوب، سبک و قابل انعطاف است. خاصیت ارتجاعی فوم را نیز نوع چوبی آن ندارد. فوم ها به دلیل وجود گاز در بین مواد جامد و مایع از سبکی خاصی برخوردارند.

تخته شنا خاصیت نفوذ ناپذیر بودن نسبت به آب دارد و این به دلیل همان گاز موجود در مواد اولیه فوم است. یکی از دلایل فرو نرفتن تخته شنا در آب چگالی فوم نسبت به آب است. در کل، نفوذناپذیری فوم نسبت به آب موجب تمرین شنا به صورت صحیح را برای کارآموز فراهم می کند.

 [:]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up